Zamki szyfrowe

Zamek szyfrowy to sprzęt RTV, który znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Czy warto kupić taki sprzęt? Jak działa zamek szyfrowy? Jakie funkcje pełni?

Zamki szyfrowe

Zamki szyfrowe działają niezwykle łatwo i skutecznie. Otwarcie następuje za pomocą szyfru, jaki wprowadza właściciel kodu. Dzięki temu możemy zabezpieczyć przed otwarciem bramy, pomieszczenia, walizki, czy też skrytki. Co ciekawe, ten niewielki sprzęt jest uznawany za znacznie bardziej skuteczne zabezpieczenie drzwi niż tradycyjne rozwiązania. Mechaniczne zamki cyfrowe są z powodzeniem stosowane w kasetkach, skrytkach, a nawet walizkach. Producenci zamków oferują także kłódki otwierane za pomocą łatwego kodu. 

Zastosowanie zamka szyfrowego w biurze

Zakup zamka szyfrowego uniemożliwi dostanie się pomieszczeń osobom niepożądanym. Jest to szczególnie ważne w biurach, gdzie przechowuje się ważną dokumentację. Jednakże na szeroką skalę stosuje się to rozwiązanie także w pensjonatach, hotelach, restauracjach, marketach, punktach obsługi itp. Ciekawą opcją jest wybór takiego zamka szyfrowego, który zablokuje wejście do danego wnętrze na kilka minut, jeśli nastąpi kilkukrotnie wpisanie niewłaściwego kodu. W biurze przydatne okazują się karty zintegrowane z zamkami, co stosuje się zamiast klucza. Dzięki temu z łatwością zaprogramujemy urządzenie, usuwając lub dodając dostęp karty. 

Zamek szyfrowy w domu

Dawniej zamki szyfrowe stosowane były tylko w hotelach, biurowcach, czy budynkach użyteczności publicznej – aktualnie coraz częściej zakupowane są także do domów i bloków. Za pomocą zamka szyfrowego ułatwimy łatwe wejście niektórym osobom do budynku (np. ekipie budowlanej lub sprzątającej) w danym czasie. Przy wejściu na posesję zazwyczaj stosuje się zabezpieczenie na kod. Co ciekawe, niektóre modele zamków szyfrowych posiadają możliwość montażu podtynkowego oraz metalową ochronę przed deszczem. Postawmy zatem na takie rozwiązanie, które będzie wytrzymałe na działanie czynników z zewnątrz. Zamek szyfrowy to niewielki sprzęt RTV, który dba o nasze bezpieczeństwo każdego dnia. 

Przy współpracy: https://elektromaniacy.pl/

Być może cię to zainteresuje: