Wszystko, co warto wiedzieć o deskach do prasowania

            Zakres cen dotyczący desek do prasowania jest ogromny. Można kupić deskę za parędziesiąt złotych – na przykład w pobliskim dyskoncie, ale można również zainwestować w takową kilka tysięcy złotych. Skąd tak duże zróżnicowanie na owym poziomie? Wszystko za sprawą innowacyjnych technologii, których macki sięgają nawet tak – na pozór prymitywnych sprzętów.

Profesjonalne deski

            Wysoka cena profesjonalnych i po brzegi wyposażonych w automatyzmy deski do prasowania może dla wielu wydawać się kuriozalna. Istnieją jednak osoby, które prasują kilka godzin dziennie i wówczas takie rozwiązanie może okazać się zbawienne. Czasy w których deska do prasowania stanowiła konstrukcję uproszczoną, a jej jedyną funkcją dodatkową była funkcja składania z wolna odchodzą do lamusa.  Zaawansowane pod względem technologicznym deski potrafią dostarczać i odprowadzać parę, a nawet kreować specjalne balony powietrzne dzięki którym czynność prasowania jest znacznie bardziej komfortowa, skuteczna i wydajniejsza.

Tradycja najlepsza

            Tradycyjne deski do prasowania nie posiadają dodatkowych funkcji (no może poza wyjątkiem podstawki na żelazko). Można rzec, że są to zwykłe podstawki które składają się ze stelaża i materiałowej powierzchni. Różnice mogą dotyczyć właśnie owego materiału, a także kształtu blatu, czy też regulacji wysokości. Zasadniczym walorem tego typu rozwiązania jest nade niska cena. Osoby, które za podstawowe kryterium biorą właśnie niską cenę posiadają ciekawą alternatywę w zanadrzu. Mogą dokonać zakupu rękawa, który ze względu na swą elastyczność może zostać założony na stół, a nawet stolik kawowy. Zaletą rękawa do prasowania jest łatwość z jaką można skutecznie zająć się mankietami, kołnierzami i tym podobnymi obszarami garderoby. W niektórych przypadkach rękawnik może być również elementem dodatkowym towarzyszącym desce do prasowania.

żelazko

Nowoczesne deski do prasowania

           Nowoczesne deski do prasowania są wyposażone w złącze elektryczne, które umożliwia stosowanie funkcji dodatkowych, a nawet programowanie. Tego rodzaju deska posiada nieco większe gabaryty od klasycznej, ale możliwości, które daje są ogromne. Walorem takiego rozwiązania jest także zwiększona stabilność oraz trwałość poszczególnych elementów. Wiele z nich posiada spersonalizowanie z nowoczesnymi żelazkami wyposażonymi w generator pary. Taki zestaw działa w sposób intuicyjny dzięki czemu prasowanie staje się przyjemniejsze i efektywniejsze. Na koniec zachęcamy do sprawdzenia gadżetu jakim jest pluskwa gps.

Być może cię to zainteresuje: