Systemy alarmowe

Na rynku istnieje wiele firm oferujących systemy alarmowe wraz z montażem, oraz dodatkową usługą patrolowania nieruchomości wyposażonych w owe systemy.

Rodzaje i działanie systemów alarmowych. 

Zastanawiając się nad wyborem skutecznego systemu alarmowego możemy wybierać spośród różnych konfiguracji i czujek alarmowych informujących nas o odmiennych zagrożeniach. Na rynku znajdziemy czujki m.in. gazu, zalania, zbicia szyby, otwarcia drzwi lub okien, oraz oczywiście czujki ruchu. Czujki ruchu potrafią wykryć zagrożenie na podstawie detekcji promieniowania. Oczywiście znajdziemy też czujki, które nie będą wykrywać małych i średnich zwierząt w domu, aby nie uruchamiać alarmu niepotrzebnie. 

Kontaktrony – to czujki wykrywające otworzenie drzwi, lub okien przez niepowołane osoby. Uruchamiają się w momencie, kiedy są uzbrojone, a magnesy zamontowane na obu częściach okna, lub drzwi przestaną się stykać. To właśnie wtedy uruchamiany jest alarm, a my dostajemy informację o zagrożeniu.

skrzynka

Firmy ochroniarskie

Na polskim rynku wiele firm oferuje dodatkową usługę w postaci montażu całego systemu alarmowego, a także całodobową ochronę w postaci nieustannych patroli w okolicy naszego miejsca zamieszkania. W momencie potencjalnego zagrożenia, a więc uruchomienia alarmu zgłoszenie wysyłane jest do ekipy interwencyjnej, która w określonym czasie przyjeżdża pod teren posesji i sprawdza do jakiego zdarzenia doszło. Jest to dodatkowe wsparcie że strony firmy opiekującej się naszą nieruchomością, ponieważ my również dostajemy powiadomienie o sytuacji w naszym domu, lub mieszkaniu. 

Tańsze alarmy dla każdego.

Alternatywą dla firm ochroniarskich są zestawy alarmowe do kupienia w internecie. Są dużo tańsze, jednak nie oferują całodobowej opieki ze strony zewnętrznej firmy. Czujki bardzo często są wysokiej jakości i łatwe w montażu. Dodatkowo możemy zainstalować moduł GSM, który w momencie uruchomienia się alarmu wyśle nam powiadomienie SMS, abyśmy mogli bezzwłocznie reagować.

Systemy alarmowe z roku na rok są w Polsce coraz bardziej popularne, oraz bezpieczniejsze. Może więc warto zainwestować w system alarmowy i czuć się bezpiecznie we własnym domu?

Być może cię to zainteresuje: