Niewidoczna ochrona prywatnego terenu

Bardzo często jest tak, że posiadamy na własność jakiś teren, który nie jest działką budowlaną, lecz przestrzenią bardziej dziką, jak polana, staw lub jezioro, albo kawałek lasu. Możemy na takim terenie hodować zwierzęta albo przechowywać jakieś rzeczy – nieistotne. Ważne jest to, że jeśli chcemy zachować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na miejscu bez przymusu ciągłego obserwowania terenu lub montowania tradycyjnych kamer ochrony (bo zwykle nie ma gdzie), to powinniśmy zainteresować się rozwiązaniem, które oferuje fotopułapka.

Czym jest fotopułapka?

Fotopułapka w najprostszych rozumieniu jest aparatem lub kamerą z zamontowanym czujnikiem ruchu, która włącza się, kiedy po monitorowanym terenie przemknie się ktoś nieproszony (człowiek, zwierzę, etc.). Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania będziemy mieli pewność, że nasza własność jest po ciągłym nadzorem i w dowolnym momencie możemy sprawdzić, co nasza kamera zarejestrowała. Lepsze modele oferują nawet możliwość natychmiastowego wysłania nagranego materiału lub zdjęcia na podany numer telefonu lub komputer, zawczasu alarmując nas na temat obecności intruza.

rosliny

Cechy fotopułapek

Poza ww. możliwością wysyłania nagranego materiału, fotopułapki cechują się również paroma innymi, przydatnymi sprawami. Po pierwsze – można je montować praktycznie wszędzie, najlepiej w trudno dostępnych, mało widocznych miejscach, na które intruz nie zwróci uwagi. Po drugie – zwykle ich obudowa jest zaprojektowana w sposób kamuflujący, co szczególnie przydaje się w dzikim terenie, np. do ochrony naszej kamery przed potencjalnym złodziejem. Po trzecie – niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia dają możliwość zdalnego sterowania aparatem lub kamerą, poprzez specjalny pilot dołączony do zestawu, lub zwyczajnie, przy wykorzystaniu smartfona.

płot

Wszystkie te urządzenia znajdziemy w specjalistycznych sklepach, jednym z bardziej popularnych jest sklep z fotopułapkami Epasjonaci, który od lat szczyci się najnowszymi rozwiązaniami i zaufaniem klientów.

Być może cię to zainteresuje: